Mennyit profitálnak most a hazai cégek az AI előnyeiből?

Mennyit profitálnak most a hazai cégek az AI előnyeiből?

Hatalmas időnyomás érzékelhető üzleti oldalról, hiszen ma kell megtervezni a jövő projektjeit és kialakítani a holnap környezetében való hatékony működés kereteit. Ebben az egyik legnagyobb nehézséget az jelenti, hogy egy folyamatosan változó digitális szabályozási környezetben kell működniük a vállalkozásoknak és folyamatosan tájékozottnak is kell maradniuk. Idén a témában először szervez közös szakmai párbeszédet a Portfolio és a Wolters Kluwer: 2024. május 8-án a Digital Compliance by Design&Legaltech Konferencián kiderül, hogy a hazai vállalatok mennyire mondhatók naprakésznek, kihasználják-e a digitális innováció által biztosított eszközök és azon belül is az AI lehetőségeit a vállalati versenyképesség növelése érdekében.

Von der Leyen: az EU szubvenciós vizsgálatot indít a kínai ipari szereplőkkel szemben

Von der Leyen: az EU szubvenciós vizsgálatot indít a kínai ipari szereplőkkel szemben

Éves programbeszédében Ursula von der Leyen levette a kesztyűt, több fontos kérdésben is megüzente Kínának, hogy az Európai Unió új irányt vehet, és szigorúbban fellépnek majd a gazdasági nyomulással szemben. Az Európai Bizottság elnöke belengetett egy magyar ipari szempontból is fontos szubvenciós vizsgálatot, ígéretet tett az intézményi reform támogatására, valamint több támogatási program indul a kkv-knak, a tisztaipari szereplőknek és a kutatóknak is. Az EP-képviselők között volt, aki épp a magyar kormánnyal való bánásmód miatt bírálta von der Leyent.

Túlélik-e a pénzügyi forradalmat a neobankok, vagy elkerülhetetlen az összeomlás?

Túlélik-e a pénzügyi forradalmat a neobankok, vagy elkerülhetetlen az összeomlás?

Ma már a legtöbb ember számára természetes dolog, hogy egy applikáción keresztül intézi bankügyeit, pedig hosszú évtizedek kellettek ahhoz, hogy a rendkívül szigorúan szabályozott pénzügyi rendszerben is innovációt hozzanak a fintech cégek és neobankok. Bár a pénzügyi forradalom mára visszafordíthatatlan, egyáltalán nem magától értődő, hogy ennek babérjait ezek az innovatív cégek fogják learatni, már csak azért sem, mert a megtérülést még mindig a klasszikus banki szereplők tudják felmutatni. Az OXO podcast műsorában Illés Richárd vendégei Faluvégi Balázs és Lemák Gábor fintech szakértők voltak, akik a szektor jövőjéről, és az abban rejlő lehetőségekről beszélgettek.

Fokozódik a versenyfutás az ügyfelekért a fizetési piac átalakulásával

Fokozódik a versenyfutás az ügyfelekért a fizetési piac átalakulásával

Az utóbbi évekre jellemző innovációs potenciál a digitális fizetési piacon is erőteljes változásokat hozott, amelyekből végső soron az ügyfelek profitálhatnak a legtöbbet, hiszen a sok új üzleti modell és szolgáltatás az ő igényeik mentén jönnek létre. A gyakorlatban fog eldőlni, hogy mekkora az új szolgáltatók és szolgáltatások létjogosultsága, azonban az biztos, hogy az edukációnak, az egységes szabályozásnak és a technológiai értelemben is látható hozzáadott értéknek kéz a kézben kell járnia – hangzott el a Mastercard által szervezett CE Digital Payments Summit konferencián.

Megkérdezték az informatikusokat, mi tartaná őket itthon - Meglepő válasz érkezett

Megkérdezték az informatikusokat, mi tartaná őket itthon - Meglepő válasz érkezett

Négyből három hazai informatikus valószínűnek tartja, hogy a következő két évtized során távmunkában külföldi munkaadónak fog dolgozni, és szinte minden szakember az IT-életpálya természetes részének tekinti a külföldre történő munkavégzést – derül ki egy friss kutatás eredményeiből. Az IVSZ értékelése szerint mindez nemcsak az egyébként is súlyos munkaerőhiánnyal küzdő digitális munkaerőpiac szempontjából jelent újabb egyértelmű figyelmeztetést: ha a hazai munkáltatók nem találnak megfelelően felkészült IT-szakembereket, az mind az érintett cégek és ágazatok, mind pedig a nemzetgazdaság szempontjából súlyosan fenyegeti a versenyképességet.

Digitális jövő épül: dobogós helyen Magyarország

Digitális jövő épül: dobogós helyen Magyarország

A hazai cégek 29 százalékánál dolgozik IT szakember, az uniós tagállamok közül Dániával és Máltával holtversenyben ez a második legmagasabb arány. Az Eurostat összehasonlító adatai szerint hazánkat csak Belgium és Írország előzi meg 30 százalékkal - tájékoztatott csütörtökön az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).

Leszerepelt Magyarország egy fontos mutatószámban az EU-s listán

Leszerepelt Magyarország egy fontos mutatószámban az EU-s listán

Az Európai Bizottság ma tette közzé a digitális gazdaság és társadalom fejlettségét mérő mutatókról készített elemzésének (DESI) 2021-es kiadását. A mutatók nyomon követik, hogy az uniós tagállamok milyen eredményeket értek el a digitális versenyképesség terén a humántőke, a széles sávú összekapcsoltság, a digitális technológiák vállalkozások általi alkalmazása és a digitális közszolgáltatások rendelkezése állása szempontjából. A listán Magyarország csak a sor végén kullog.

A magyar digitális gazdaság helyzete és az új dualitás megjelenése

A magyar digitális gazdaság helyzete és az új dualitás megjelenése

A digitalizáció és az ezáltal gerjesztett technológiai fejlődés új lehetőségeket jelent, de alkalmazkodást is kíván minden gazdasági szereplőtől. A negyedik ipari forradalom vívmányainak kiaknázásával olyan versenyelőny szerezhető, amely tartós termelékenységjavulást eredményezhet, tehát fenntartható módon emeli a jólétet. Ezért az MNB Termelékenységi jelentését bemutató cikksorozatunk 4. részében a magyar gazdaság digitális hatékonyságát vizsgáljuk.

Valóban ő lesz a digitális gazdaságért és a hadiiparért felelős uniós biztos?

Valóban ő lesz a digitális gazdaságért és a hadiiparért felelős uniós biztos?

A címben feltett kérdésre nemsokára választ kapunk, de addig is érdemes megismerkedni Thierry Bretonnal, akit Emmanuel Macron francia elnök jelölt a meghallgatáson főleg etikai kifogások miatt megbukott Sylvie Goulard helyett. A francia elnök joggal számított arra, hogy az első jelöltnek szánt portfóliót meg fogja kapni, szakmai háttere ezt biztosította.

Az alábbiakban Szabó S. László cikkét közöljük.

Miért ment neki az EU a Google-nek és a Facebooknak? - Íme a válasz

Miért van szükség uniós szabályozásra a nagy online platformok és a kisvállalkozások közötti erőegyensúly helyreállítása területén? - teszi fel a kérdést a Portfolio számára küldött exkluzív cikkében Mariya Gabriel, a digitális gazdaságért és társadalomért felelős uniós biztos és az alábbiakban meg is válaszolja.

Magyar startupok, figyelem! Nagy esemény zajlik most Kolozsváron

Alig öt hónappal a létrehozásukról szóló döntés után már a megvalósítás küszöbén áll két új régiós startup hálózat és ezek közgyűlésére éppen ma, március 21-én kerül sor Kolozsváron a 2019. évi Startup Europe csúcstalálkozó keretében - hívja fel a Portfolio-nak írt exkluzív cikkében Marija Gabriel. A digitális gazdaságért és társadalomért felelős uniós biztos arra is rámutat, hogy ennek a találkozónak a keretében teszik közzé az új hálózatok ökoszisztéma-portfólióját is, amely hasznos információkkal szolgál az olyan innovatív vállalkozások számára, amelyek a hálózatokhoz tartozó valamely országban üzleti tevékenységet kívánnak indítani - függetlenül attól, hogy az adott országban rendelkeznek-e székhellyel, vagy sem. Az alábbiakban Marija Gabriel cikkét közöljük.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Az ukrajnai háború árnyékában szép csendben Amerika egy újabb pusztító konfliktusra készül
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.